31
Mayıs

Türkiye'nin en büyük kitapçılarından BKM Kitap, DerinSİS'e geçti

Türkiye'nin en büyük kitapçılarından BKM Kitap, DerinSİS'e geçti

Bursa merkezli BKM Kitap, birçok yazılımdan oluşan yapısını Derin Bilgi çözümlerinde bütünleştiriyor.

BKM Kitap olağanüstü hızlı büyümesini, perakende odaklı ERP sistemi DerinSİS'le daha ileri taşıma kararı aldı. Çok hızlı ve yoğun bir proje çalışmasıyla, DerinSİS ERP'ye geçişi tamamlandı. ERP öncesinde, İYS entegrasyonu için Derin Bilgi'nin CRM çözümüyle başlayan projede, 3 milyonun üstünde e-ticaret müşterisinin aktarımı ve İYS entegrasyonu başarıyla tamamlandı.

5.000 m2 üzerinde ve Avrupa'nın en büyüğü olan bu kitap mağazaları, kitap okuru olmayanların bile ilgisini çekecek büyüklükte ve sıradışı bir mekansal algıya sahip. 

Şirketin tüm kanallarda ana verileri tek çatı altında toplandı, tekilleşti, fiyat ve stok politakaları otomasyonla yönetilir duruma getirildi. 500.000'e yakın ürünün yönetildiği BKM Kitap ERP dönüşümü, covid döneminde uzaktan proje yönetimi için tam bir başarı hikayesidir. Derin Bilgi'nin kendine özgü proje tekniğiyle, aktarım hazırlıkları, kullanıcıların kendi verileriyle ön eğitimi, canlı sistem olarak kullanılacak veritabanında gerçek uygulamalar ve aktarım öncesi son devir aktarımlarıyla, uzaktan çalışma ağırlıklı ve kısıtlı yerinde çalışma desteğiyle son derece başarılı şekilde tamamlandı. Canlıya geçiş döneminde, projeyi yerinde çalışmalara döndürerek, aksaklıklar en hızlı şekilde karşılandı.

Faz2 olarak WMS hazırlıklarıyla devam eden projenin hedefi, BKM Kitap'ın günlük sevkiyat kapasitesini 10.000'lerden 50.000'lere çıkarmak olarak belirlendi.