1
Ağustos

Planogram çözümümüzü sunuyoruz

Planogram çözümümüzü sunuyoruz

Türkiye'nin ilk ve tek yerli Planogram sistemi kullanıma hazır

Raflardaki ürün dizilimlerini bir yazılım sistemi üzerinden tasarlamanızı sağlayan Planogram yazılımlarında, Türkiye'nin ilk sistemini hazırladık. TÜBİTAK TEYDEB desteğini de aldığımız bu çözümde son dönem raporunu verdik ve pilot proje aşamasına geldik.

Yalnızca yurtdışı ürünlerin bulunduğu bu alanda, ulaşılabilir bir fiyatla Türk perakendecisi için önemli bir rekabet aracı sunmanın sevinci içindeyiz. Şube sayıları arttıkça, rafların planlanması, değişiklik yönetimi ve denetimleri çok kritik olmaktadır. Genelde satın alma bölümü altında yürütülen bu süreç, yeni 'Merchindise' bölümünün oluşturulması, bu yönde çok özel bir yazılım sisteminin kurulmasını gerektirir.

Tasarım aşamasında ürün ambalaj görselleriyle son derece gerçekçi bir raf görüntüsü elde edilmektedir. Yurtdışı örneklerin de ötesine geçerek, yalnızca mail'le gönderilen bir dosya ve kağıttaki bir çıktıyla yayın yerine, tamamen mobil uygulama ortamında bildirim, yayınlama ve denetim olanaklarıyla, her açıdan bütünleşik bir sistem elde ettik.

Ulusal zincirler ve yabancı zincirlerin uzun zamandır kullandığı ve yurtdışı perakende zincirlerinde süreçlerin en kritik olanlarında yer alan planogram sistemini Türkiye'deki yerel marketlere kullandırmak, 'mercandise' bölümlerinin kurulmasını sağlamak, satın almacıların yönettiği ürün yaşam döngüsünde bu disiplinin yer almasını sağlamak istiyoruz.

Piyasadaki tüm ERP ürünleriyle entegre çalışacak şekilde ve bulut mimarisinde geliştirdiğimiz planogram çözümümüze, rafyonetim.com adresinden ulaşabilirsiniz.