Toptan Satış Sistemi

Toptan Satış Sistemi
Toptan satış ve dağıtım organizasyonunuza, mükemmel bir müşteri sınıflandırması ve fiyat yönetimiyle hakim olun.

Mükemmel bir satış sistemi için güçlü bir müşteri yönetimini, kurallı bir sipariş sistemini, ayrıntılı bir el terminali yazılımını ve esnek bir fiyat yönetimini en iyi şekilde harmanlamak gerekir. DerinSİS'te bu güçleri bir arada ve en uyumlu şekilde kullanırsınız.

Müşteri Kategorizasyonu ve Müşteri Sorumluları

Müşterileri tanımanın ve sisteminizi onlara uyarlayabilmenizin yolu, doğru sınıflandırmadan geçer. DerinSİS'teki esnek segmentasyon, gerçek ticari ihtiyaçlarınıza göre müşterileri gruplamanızı sağlar. Raporlama altyapınızı güçlü tutar. Müşteri sorumluları atamasıyla, hem işbölümünü oluşturursunuz, hem de yetkilendirmeyi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Fiyat Politikanızı Sisteme Taşıyın

Müşteri profiliniz ve sektörünüzün ticari ihtiyaçları, müşteri bazlı fiyat, indirim sistemi veya her ikisini birden kullanmanızı gerektirebilir. Müşteri bazlı fiyatlandırmanızı hızlı ve etkin şekilde yapabilmenizin yolu, Fiyat Yönetimi modülünde kullanıcı deneyiminin en üst seviyede sunulduğu, doğru ürünlere en doğru fiyatları atayabilmenizi sağlayan işlevlerle gerçekleşir.

İndirim sistemiyle ilerlediğiniz müşteriler için, müşteri grupları ve müşterilere özel marka indirimleri tanımlayın. Bu şekilde en yönetilebilir, en denetlenebilir indirim yapısı elinizin altında olacaktır. Buna özel arayüz ve rapor tasarımlarıyla, farklı pozisyondaki müşteri ve markaları, ne kadar fazla veriniz olursa olsun, en yalın şekilde kontrol edip düzenleyebilirsiniz.

Müşteri bazlı fiyat listeleri gerektiğinde, sistem buna da etkili çözümler sunmaktadır. Satış kanalı döviz fiyatlı ürünleri barındırıyorsa, bunlar da sistem içinde yönetilebilmektedir. Fiyat Yönetimi tanıtımında bu özellikleri inceleyebilirsiniz.

Satış Sipariş Sistemi ve El Terminali

Ticaretin doğası gereği, siparişlerin her bir ürünün bakiyesi bağımsız ve bir bütün olarak takip edilmektedir. İrsaliye ve fatura adımlarına kadar belgeler arasındaki güçlü bağ sistemde bir dizi kolaylıklar sağlamaktadır. Depo içinde bu bilgilere erişimin her an ve her yerde sağlanması gerekir. DerinSİS içinde sunulan el terminali yazılımı, kullanıcılara herhangi bir aktarıma gerek bırakmadan, anlık olarak bu bilgileri sağlar. Satış siparişlerinin B2C veya B2B sistemlerinden oluşması durumunda da, el terminalinde bekleyen sipariş olarak anında görülebilmektedir. İade işlemleri, imha, iç kullanım gibi stoğu etkileyen tüm hareketler el terminallerinden, ayrıntılı bir yetkilendirmeyle destekli olarak gerçekleştirilebilmektedir. Daha büyük depo operasyonları için DerinSİS'in lojistik çözümlerini inceleyebilirsiniz.

Ürün Arama

Fiyatların Excel'den yüklenmesi, siparişlerin Excel'den aktarılabilmesi gibi, müşteri düzeyine göre yararlanabileceğiniz verimlilk araçlarının yanında; geleneksel telefonla sipariş ya da ürün kontrolleri için kullanılabilen ayrıntılı, pratik ve hızlı bir ürün arama modülü sunulmaktadır. Ürünlerin görsel bilgilerinden stok hareketlerine, satış performansından genel özelliklerine, alternatif ürünlerin fiyat aralıklarından ürün sağlayıcılarına kadar çok çeşitli bigilere, müşterileriniz bekletmeden ulaşabilirsiniz. 

Özel Sevkiyat Modülü

Ürün uzmanlığı gerektiren zor ürünler ve yoğun sevkiyat yükü için özel tasarlanmış sevkiyat modülümüzle, siparişlere en hızlı şekilde ulaşın, kusursuz bir sipariş kontrolüyle ürünlerin doğru çıkışını yapma konforuna erişin. Belge numaralarını barkodlu basabilme, kalan ürün dökümleri, renkli uyarılar içeren satırlar, ürün resimlerinin anında gösterilmesi gibi çeşitli özelliklerle, en az ürün bilgisine sahip kullanıcılar dahi yoğun sevkiyatların üstesinden başarıyla gelecektir.

Teklif Yönetimi

Satış siparişlerinin hızlı ürün arama, müşterinin önceki alışverişlerine hızla göz atma, seçilen ürünün ürün sağlayıcı bazında alış seçeneklerinin kolayca görüntülenmesi gibi birçok işlev, teklif yönetimi kapsamında basit ve hızlı bir arayüz olarak kullanıcılara sunulmuştur. İstendiğinde onaysız olarak kaydedilen siparişler, teklif sürecinin başlangıcını oluşturmaktadır. B2B sistemiyle entegre çözümler getirilerek, sipariş onay süreci daha da etkili hale getirilebilmektedir.