Kampanya Yönetimi ve CRM

Kampanya Yönetimi ve CRM
Müşterilerinizi tek tek tanıyın, cüzdanlarındaki payınızı arttırın.

Perakendecinin gücü, tüketici ve üretici arasında bulunduğu eşsiz konumla, değer biçilemez ve gerçek verilere sahip olmasıdır.

Operasyon ve CRM sunucusu ayrımı

Perakende süreçlerinin yoğunluğu, ayrıntılı satış analizleri için bir iş bölümünü zorunlu kılmaktadır. Satın alma ve muhasebenin satış verilerine bakış açısı pazarlama bölümünden çok daha yalın ve basittir. Bu yüzden, operasyon sunucusunda gerektiği kadar bilgiyi bulundururken, CRM sunucusunda alışverişle ilgili tüm ayrıntıları saklamaktayız. Böylece analiz gücümüz, günlük işleyişten bağımsız duruma gelmektedir.

Müşteri özelliklerini sınırsız şekilde içeren veritabanı

CRM çalışması için berlirlenen tüm bilgileri tutarlı ve ortak bir yapıda saklayabilmeniz için veritbanı tasarımı çok önemlidir. Müşteri analizlerinizin verimliliği, toplanacak bu verilere bağlıdır. Sunduğumuz özel yapıyla, her müşteri için saklanacak bilgilerin başlığı, boyutu ve öndeğer listesinde sınır bulunmamaktadır. Alınan iletişim izinlerinden ıslak imzaya kadar, formu olduğu gibi taratıp müşteri bilgisine iliştirebiliyoruz. Çağrı merkezi kaynaklı ses kayıtlarını da müşteriye bağlayarak, tüm iletişimi saklamada eşsiz bir çözüm sunuyoruz.

Projeye özel müşteri formları

Veri girişini ve doğruluğunu en üst düzeye çıkarmak için, müşterilerin doldurduğu formun birebir şeklini bilgisayarda tanımlıyoruz. Alınması gereken değerli bilgiler, soru çeşitleri, seçimli alanlar gibi konularda deneyimlerimizi aktarıyoruz.

POS sistemine özel kampanya tanımları

Kullanılan kasa sisteminin izin verdiği tüm kampanyaları tek bir arayüzden yönetebilmenizi sağlıyoruz. Geçmiş kampanyalarınıza her zamana ulaşabilir, satış performanslarını karşılaştırabilirsiniz. Hedeflerinizi de sisteme girerek, değerlendirmelerinizi daha gerçekçi yapabilirsiniz. Merkezden yönetim yaklaşımı gereği, her mağazada ilgili kampanyalar, kendi tarihlerinde, kendi satış koşullarıyla etkin olmaktadır. Ürünlerin etkin ve geçmiş kampanya bilgileri, operasyon tarafında kullanıcıların her an ellerinin altında bulunarak, kararlarını daha kolay verebilmektedir.

Tüm satış verilerine göre satış analizleri

Müşterinizi ve satılan ürünleri daha iyi tanımanız için, 'en çok satan raporları'nın çok ötesine geçilmelidir. Alışveriş sepetindeki her bilgi önemlidir. Tarih, saat, mağaza, kasa, kasiyer bilgileri, müşterinin özellikleri, alışverişteki ürünlerin özellikleri ve birlikteliği, ancak zaman ve emek harcayarak anlamlı olabilecek çok değerli bilgileri içinde saklar. Bu güçle, yalnızca ürünleri değil, kategorileri, ürün sağlayıcıları, üreticileri ve markaları değerlendirebilir, birbirleriyle olan etkileşimlerini ortaya çıkarabilirsiniz.

  • Ciro ve adede göre alışveriş dilimleri
  • Ürün özelliklerine göre ciro dilimleri
  • Ürün özelliklerine göre alışveriş yaygınlığı
  • Müşteri/Ödeme Tipi/Ürün dağılımları
  • Birlikte satılan ürün grupları ve ürün analizleri