C2C e-Ticaret Çözümü

e-Ticaretin bu özel alanında, yoğun birikimimizle çözüm sağlıyoruz.

Klasik e-ticarete göre çok özel işlevler ve süreçler barındıran C2C sisteminin başarıyla hayata geçmesi, yoğun bir deneyim gerektirmektedir. Alıcı ve satıcı profilinden başlayarak, ödeme bekletme, tahsilat onayı, dükkan yönetimi gibi adımlar söz konusudur. Gerçek kişiler tarafında oluşturulan içerik ve yine gerçek kişiler tarafından yapılan satın alma işlemleri, C2C web sitesinin doğal yoldan büyümesini ve organik arama sonuçlarına göre erişimde çok daha kolay şekilde üst sıralara çıkmasını sağlamaktadır.

 

C2C Ürün Yönetimi

Ölçeklenebilir bir sistem ve verimli bir çalışma düzeni için ayrıntılı bir ürün onay süreci tasarlanmıştır. Kategori bazlı ürün özellikleri, aramada kullanımı, vitrin ürünleri, yeni ürünler, ürün yorumları, dinamik ürün etiketleri gibi destekleyici birçok özellik bulunmaktadır.

 

C2C Satış Süreci

Satışlar tam bir süreç olarak yönetilmektedir. Otomatik onaylama, ek süre yönetimi, iş günü hesapları, iade süreçleri, özel satış süreçleri için rezervasyon sistemi gibi birçok ayrıntı bulunmaktadır. Kayıtların güncelliğinin sağlanması için, belli zamanlarda otomatik uyarılar gönderilir, otomatik geçici pasifleştirme işlemleri yapıabilir.

 

Altyapı Özellikleri

Bir çok amaçla e-posta bildirimleri sistemi canlı ve tutarlı hale getirmektedir. Tüm süreçlerde admin’e, alıcıya veya satıcıya bildirim yapılmaktadır. Alıcı, satıcı ve admin arasındaki tüm yazışmaların tarihçesi tutulmakta, otomatik denetimler gerçekleşmektedir. Bilgi değişikliklerinin izlenebilmektedir. Sepet ve sayfa işlemleri detaylı loglanmaktadır.

 

C2C Yönetim Özellikleri

Kullanıcı bloklama, mesajlaşma, puanlama, profil sayfası, haber et talepleri, Facebook ve Twitter login, sosyal medya ilişkili ziyaret ve satışların takibi yapılmaktadır. 

Dinamik olarak tüm içerik sayfalarının admin’den yönetilmesi (alıcılara tavsiyeler, politikalar, sözleşme, hakkımızda vs.), dinamik widget alanları sunulmaktadır. Gelişmiş SSS Yönetimiyle verimlilik en üst düzeye çıkmaktadır.

Otomatik banka EFT bildirimleri ile hatasız ve ölçeklenebilir bir işleyiş elde edilmektedir. Ödeme işlemini izleyen ayrıntılı bir faturalama süreci bulunmaktadır. e-Fatura ve e-Arşiv çalışmalarımızla teknoloji kullanımını en üst düzeye çıkartmaktayız.

C2C süreçlerinin yanında sosyal yardım işlevleri de süreç olarak yönetilmekte ve sistemin organik büyümesini deskteyen önemli bir bileşen olmaktadır. Satışların, kullanıcıların ve performansların ölçülebildiği hazır raporlar, C2C'ye özel ölçme ve planlama işlemlerine ciddi katkı sağlamaktadır.