Alan Verimlilik Yönetimi

Alan Verimlilik Yönetimi
Reyonların verimliliğini DerinSİS'le ölçün, izleyin, yönetin

Çok çeşitli ürünlerin birçok reyonda sergilendiği perakende sektöründe, satış-kar potansiyelini ve müşteri gözündeki değerini yönetmek için özel bir strateji oluşturulmalıdır. Reyonlara ayrılan alanın planlanması, ilgili metriklerin ölçülmesi ve verimliliğin değerlendirmesini kapsayan, literatürde Merchandise Planning olarak geçen bu başlık, işletmeler için son derece kritiktir.

Ölçme ve Değerlendirme

Farklı mağaza boyutları ve hedef müşteri kitlesine göre reyon yapısında çeşitllik, ölçme-değerlendirmeyi daha da önemli hale getirmektedir. Kavramsal bir bigli olan yönetimsel kategorilerle, fiziksel yerleşimi ifade eden reyonların birbiri yerine kullanıldığını sıkça görmekteyiz. DerinSİS'te bunu en esnek şekilde ilişkilendirerek, hem pratik bir çözüm hem de gerçekçi bir hesaplama elde edilebilmektedir.

Satış payları ve alan payları üzerinden verimlilik hedefleri konulabilmekte ve buna göre karşılaştırmalı değerler izlenebilmektedir. Her mağaza özelinde veri yönetimi sağlayan bu çözümle, mağaza yönetimi, kategori yönetimi ve merchindise ekiplerine eşgüdümlü çalışabilecekleri bir referans noktası sunulabilmektedir.

Görsel Yönetim

Mağaza kat planları, reyonların bu planlar üzerinde görsel dizilimleri sisteme tanıtılarak, ciroları, alan değerlerini ve verimlilik ölçümlerini olabilecek en anlaşılır şekilde yönetimin kullanımına sunmaktayız.

Alan verimliliği ve reyon verimliliği için özel olarak geliştirilmiş çözümümüzle, mağaza alan planlamasına ve satış verimine hakimiyetiniz en üst düzeye çıkmaktadır. Bu yaklaşımı, ürün, raf, kat görselleriyle daha zengin işlevlerle yönetme kavramı Visual Merchandise Planning olmaktadır. Raf tasarımlarını yapabildiğiniz 'planogram' sistemini ve kat planları, adres yapısı, reyon metriklerini yönettiğiniz 'allocation' sistemini içeren çözümümüz Shelfmatic.com'u inceleyebilirsiniz.