Tekzen

Tekzen
Ülkemizin en yaygın ulusal yapımarket zinciri Tekzen, 132 şubesi ve 2500 çalışanı ile hizmet vermektedir.

Ülkemizin en yaygın ulusal yapımarket zinciri Tekzen, 132 şubesi ve 2500 çalışanı ile hizmet vermektedir. Yazılımın en üst seviyede kullanıldığı projede, finans, muhasebe, satın alma, kategori yönetimi, sipariş karar destek sistemi, ciro-prim yönetimi, sat-öde, konsinye, ithalat, ihracat, CRM, mağaza yönetimi, el terminali uygulamaları gibi ERP sistemlerinin tüm süreçleri yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Sanal mağazada kendi IT yapısıyla ilerleyen Tekzen'de, ürün bilgilerinin tamamı DerinSİS'ten yönetilmekte, sipariş, müşteri, ödeme bilgileri tam bir entegrasyonla çalışmaktadır.

Merkez depo için dış kaynak kullanan Tekzen, yine Derin Bilgi'yle çalışan Maksimum Lojistik'le yazılımsal olarak entegre durumdadır. İadeden sevkiyatlara kadar tüm işlemlerin verileri Tekzen'den otomatik olarak gönderilmekte, yapılan tüm stok işlemleri otomatik olarak aktarıllmaktadır.

Alan Verimlilik çözümümüzle, her mağazanın kendi reyon yapısına göre satış-stok-marj karşılaştırmalı verimlilik takibi yapılmaktadır.

Kira Yönetimi çözümümüz de birlikte yaptığımız çalışma sonucu hayata geçmiş olup, çok çeşitli yapıda olan işyeri sahiplerinin hakedişleri, vergileri, kontrol raporları, tamamen sistem tarafından hatasız şekilde hesaplanmaktadır.

Mobil Yönetim çözümümüz de tüm mağazalarda devrede olup, mağaza yöneticileri ihtiyaçları olan tüm rapor-grafiklere Android tabletlerde anında erişebilmektedir.

e-fatura sisteminde de Derin Bilgi'yle ilerleyen Tekzen, doğrudan entegrasyon yöntemiyle DerinSİS'in e-fatura'ya özel yenilikçi olanaklarından yararlanıyor. Faz II, Tekzen'de de devreye alındı ve faturaların otomatik üretilmesi sağlandı. Dijital arşiv çözümümüze ek olarak, e-Dönüşüm sürecini DerinSİS e-Defter çözümümüzü de kullanarak güçlendirdi. İthalat-ihracat modüllerinden mağaza kasasına, gider yönetiminden banka dekont girişine kadar tüm işleyiş e-Defter'e göre yeniden başarıyla yapılandırıldı. e-Arşiv'de Digital Planet'le entegrasyonumuz çalışmaktadır.

(Kasa sistemi IBM Genius Open)