Praktiker

Praktiker
Praktiker Yapımarket, Türkiye'de toplam 20 mağazasıyla yeni bir franchise sistemi oluşturuyor.

2014 yılında Praktiker markasını devralan Uygulama Yapı Marketleri A.Ş., Gayrettepe'de açıtığı ilk mağazasıyla, planladığı franchise mağazalarına örnek bir işleyiş sağladı. ERP süreçlerinde DerinSİS'le ilk hazırlıklar tamamlandıktan sonra hız verilen franchise mağazalar, Datça'dan başlayarak, Batman, Ankara, Kahramanmaraş, Tarsus şeklinde sürmektedir. Şu an 9 franchise, 11 tane de kendi mağazası bulunmaktadır.

Projedenin özgün taraflarından birisini oluşturan franchise bilgi sistemi entegrasyonuyla, merkezdeki ürün ve değişen fiyatlar otomatik olarak ilgili mağazalara gönderilmekte, tüm stok hareketleri de merkeze alınarak satın alma planlamasının tüm verileri merkezde toplanmaktadır. B2B sistemi sayesinde franchise mağazalar sipariş çalışmaları yaptıktan sonra, stok ve DBS kontrolleri sonucu onaylanır ve Praktiker merkez ile franchise'ın kendi sisteminde siparişler üretilir.

e-Ticaret sistemi çalışmaları da tamamlanarak devreye alınmış olup, tam bir ERP entegrasyonuyla hizmet vermeye başlamıştır.

(Kasa sistemi IBM Genius Open)