Nezih

Nezih
Nezih Kitap Kırtasiye Oyuncak, sektörün köklü ve seçkin zinciri olarak 31 şubesiyle hizmet veriyor.

İstanbul'da 1907 yılında İskele Kitabevi olarak kurulan ve 1970'te Nezih Kitabevi adını alarak modern kırtasiye mağazacılığında ilerleyen Nezih, Şaşkınbakkal'daki amiral mağazası, Akmerkez ve Kadıköy çarşıdaki mağazalarıyla birlikte marka olarak güçlü konumu olan bir perakendeci olmuştur. Son yıllardaki büyüme eğilimiyle, Bursa ve Ankara'da da şubeler açarak 31 mağazaya ulaşmış durumdadır. Çoğunluğu AVM'de olan mağazaların yanında, e-ticaret ve okul paket alışveriş sistemi de bulunmaktadır.

İki kez çok büyük yazılım yatırımları yaparak geldiği noktayı, tüm ERP sistemini DerinSİS'e taşıyarak daha da güçlendirdi. Uluslararası dev yazılım-danışmanlık markasını terk ederek başarılı bir geçiş yapılan projede, satın alma süreçleri başta olmak üzere, muhasebe, depo yönetimi, mağazacılık operasyonları gibi tüm bileşenleriyle çok ciddi kazanımları elde edildi. Zincir mağaza yönetimi ve kırtasiye sektöründeki ayrı ayrı yoğun deneyimimiz, Türkiye'nin kendine özgü ticari koşullarını ve perakendenin tipik zorluklarını aşmakta işimizi oldukça kolaylaştırdı.

Yaklaşık 60 kullanıcının bulunduğu projede, ağırlıklı depo teslim olan alım yöntemine özgü bir dağıtım süreci projelendirildi. Kasa sistemiyle SQL üzerinden aktarımların otomatik olarak gerçekleşmesiyle, verimlilikte önemli  kazanımlar elde edilmiştir. Ürün ve satış aktarımlarının tüm yükü kullanıcılardan alındığı gibi, CRM çözümümüzün gereği olarak müşteri verileri entegrasyonu ve kampanya aktarımları da sunulmaktadır.

e-Ticaret sistemi için sürdürdüğümüz projeyle birlikte, standart sanal mağazanın yanında, İstanbul'un en seçkin okullarına sundukları hazır sepet süreci de çözülmektedir.

e-Fatura'da ING'den aldıkları özel entegratör hizmeti için entegrasyonumuz çalışmaktadır. e-Defter çözümümüzü de devreye alarak e-Dönüşüm sürecini ilerletiyoruz. e-Arşiv'de Digital Planet'le entegrasyonumuz çalışmaktadır.

(Kasa sistemi NCR-Tera)