BKM Kitap

BKM Kitap
Avrupa'nın en büyük kitap mağazalarından ikisine sahip BKM Kitap, Türkiye'nin en büyük kitapçısı oluyor

Bursa'da, yalnızca deposunda 200 kişinin çalıştığı, günlük 10 bin üstü siparişin toplaması ve sevkiyatının gerçekleştiği, 5.000 m2 üzeri mağazalarıyla devasa kitap çeşidi sunan BKM Kitap, Türkiye'nin bir numaralı kitapçısı olmak için ilerliyor.

CRM, ERP ve WMS sırasıyla başlayan dönüşüm projemiz, başarılı ve hızlı adımlarla tamamlandı. 2021 yılı başında İYS entegrasyonu amaçlı CRM ilk fazı ve İYS entegrasyonu, 3.5 milyon üye kaydıyla canlıya alındı.

ERP/WMS hedefleri için analizler ve uygulamalı eğitimler pandemi ortamı nedeniyle büyük ölçüde uzaktan yapıldı. IT  önderliğinde iç yazılım ekibi ve kullanıcılarla uyumlu bir çalışma ortamı oluşturuldu, bu sayede e-ticaret entegrasyonunun bütün darboğazları aşıldı, kitap ana veri kaynağı olarak Emek Dağıtım entegrasyonuyla birlikte tüm adımlar yeniden kurgulandı. Aynı yılın Haziran ayında ERP canlıya geçişi gerçekleştirdik ve 400 binin üstünde ürün, 85 bin çeşit merkez depo ürünü, günde 10-15 bin arası e-ticaret sevkiyatı gibi çok iddialı büyüklükler, çok daha verimli, hızlı, pratik, kontrollü şekilde yönetilmeye başlandı. Bunun dışında çok yeni süreçleri, fiyat otomasyonları, sipariş kuralları, robot e-fatura sistemini, fiyat farkı akışlarını da hayata geçirdik.

Perakende sektörüne yönelik çözümlerimizin hazır bulunuşluğuyla, Avrupa'nın en büyük kitap-kırtasiye mağazalarını barındıran BKM Kitap projesinin fiziksel mağazacılık kanalı da yeni entegrasyonlarıyla birlikte DerinSİS yapısına geçmiş oldu.

Çok hızlı bir şekilde oturan ERP yapısı üstünde, Temmuz ortasında WMS sistemimizin ana omurgasını canlıya aldık. Tüm mal kabul, ayıklama, toplama, havuz emri, sayım, düzeltme, denetim işlevleri, DerinSİS WMS çözümüyle çok daha yüksek bir kapasiteye ve verimliliğe ulaştı.Hızlı analiz, tespit ve geliştirmelerle, kitap kategorisi gereksinimlerine uygun rafların eklenmesi, burala yapılan segentasyonulu yerleştirme/toplama kararlarıyla, etkili ve izlenebilir bir depo yönetim sistemi 2 ay içinde hayata geçirilmiş oldu. Aralıksız devam eden geliştirme, uygulama, yeni tespitler döngüsüyle, çok çevik bir proje deneyimi yaşandı.