Maxlines'ta Cross-Dock ve WMS Süreçleri Entegre

Maxlines'ta Cross-Dock ve WMS Süreçleri Entegre

Depo yönetimi, dağıtım ve taşıma hizmetlerini birlikte ve ayrı ayrı verebilen Maxlines Lojistik, DerinSİS'le daha ileriye hazır

25.000 m2 depolama alanı ve 100'ü aşkın çalışanıyla Türkiye genelinde hizmet veren Maxlines Lojistik, 65 şehirde 450 noktaya dağıtım yapmaktadır. Müşterilerine depo yönetimi hizmeti verirken, ERP entegrasyonlarına hazır alt yapımız sayesinde ürün, sevk adresleri, sipariş, irsaliye bilgileri, projelendirilen zamanlamaya göre karşılıklı olarak güncellenmektedir.

WMS (Depo Yönetim Sistemi) süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte kargo süreçleri tetiklenmekte ve araç planlama-güzergah yönetimi adımlarından geçerek dağıtım süreçleri entegrasyonla tamamlanmaktadır. Konveyör entegrasyonu sonucunda, mal kabul sırasında ürün boyutları ve ağırlıkları otomasyondan gelmekte ve sisteme akmaktadır. Yürüyen bant üzerinde etiket baskısı ve kolinin etiketlenmesi cihaz tarafından yapılmaktadır.

Müşterilere sunulan web uygulamasıyla, ön-alım istekleri doğrudan sisteme akmakta ve buna bağlı olarak ön-alım planı yapılabilmektedir. Müşteriler koli parça sayısını ve her birinin desi bilgilerini kolaylıkla girebilmekte, bunun sonucunda etiketlemeyi yaparak taşımaya hazır hale getirebilmektedir.

Kargo hizmeti verdiği müşterilerinin varış noktasında yapılan mal kabul işlemleri, müşterilerinin sistemleriyle yapılan entegrasyonlarla geri alınarak, tüm taşıma işleminin başarılı olarak sonlandığı izlenebilmektedir.